A Global Sustainable Fashion Week (GSFW), vagyis Globális Fenntarthatósági Divathét – amely Budapesten 2016. április 12. és 14. között került megrendezésre – egy egyedülálló esemény, lévén, hogy ötvözi a nemzetközi konferenciát, workshopokat, kiállításokat, és divatbemutatókat a fenntartható és etikus divat témában, nemzetközi sajtótájékoztató, kivételes szakmai szervezőbizottság, kitűnő előadók és különleges média megjelenés kíséretében. Elsőként került megrendezésre ilyen komplex szakmai esemény a világon, ezt maga az etikus- és öko-divat egyik legelismertebb és legkiemelkedőbb alakja, a New York-ban élő író, kutató, tervező és egyetemi tanár Sass Brown nyilatkozta, aki a GSFW tiszteletbeli elnöke is egyben.
A GSFW alapítója és szervezője a Nemzeti Divat Liga Magyarország Egyesület elnökeként Mányiné dr.Walek Gabriella, valamint a GSFW szervezéséhez egy professzionális Nemzetközi Vezetőségi Testület is csatlakozott, így már a szervezés is nemzetközi szinten zajlott. Az eseményhez egy angol nyelvű promóciós film is készült a Dynamax Films jóvoltából. A kezdeményezést sokan üdvözölték. Dr. Mányiné Walek Gabriellán, a Divat Liga elnökén kívül több bel- és külföldi szervezet, intézmény részéről hallhattunk köszöntő beszédeket (Michele Orzan, az EuCham elnöke az Európai Unió képviseletében, Hannauerné Szabó Anna, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének nevében Magyarországot képviselve, Rahul Chabra, India Nagykövete, Syrus Sajjad Qazi, Pakisztán Nagykövete az ázsiai kontinenst képviselve, Gretel Matias, Argentína Konzulja, aki Dél-Amerikát képviselve), amely a fenntarthatóság iránti nemzetközi hozzáállást szimbolizálta. A prezentációkon és workshopokon szereplő előadók, a divatbemutatón felvonultató tervezők, a résztvevők, és még a modellek is több nemzetből kerültek ki. Magyarországon kívül Németországból, Olaszországból, az Egyesült Királyságból, az Egyesült Arab Emirátusokból, Pakisztánból, Indiából, Argentínából, Brazíliából, de még az Egyesült Államokból és Új-Zélandról is fogadtak vendégeket. Ez valóban globálissá tette a rendezvényt, melyet a szervezők a lelkes résztvevők beleegyezésével folytatni kívánnak. Ezt a szándékukat a Budapesti Fenntarthatósági Deklaráció ünnepélyes aláírásával erősítették meg.
A GSFW célja az volt, hogy felhívják a figyelmet a fenntartható divat irányába való továbblépéshez szükséges összefogásra, és hogy elinduljon egy együttműködés azok a divatszakmában vagy más, ám valamilyen módon idekapcsolódó területen tevékenykedő egyének és cégek között, akik fontosnak tartják a fenntarthatóságot, valamint, hogy bővüljön az érdeklődést mutatók köre. A cél érdekében szakmai ismereteket nyújtó és lelkesítő előadások, gondolatébresztő párbeszédek valósultak meg, és mindezt a gyakorlatot mutató kiállítások, és szemet gyönyörködtető divatbemutatók – melyek sikere Hornyák István kreativitásának és profizmusának köszönhető – segítségével tették színessé.
A résztvevők inspirációt és ismereteket szerezhettek a fenntartható divat koncepciójáról és eredményeiről a dizájn-tól a zöld eladás lehetőségéig, a régi és új technikákról, és különböző országok legjobb gyakorlatairól. Információt kaphattak fórumokról, kampányokról, projektekről, beleértve az etikus és ökodivatról szóló oktatást is, jó módszereket kínálva ahhoz, hogy elérjék saját és globális szintű céljaikat a fenntartható divatiparban.
Az első Globális Fenntarthatósági Divathét résztvevői divattervezők, gyártók, divat szervezetek, kézműves termék-készítők, divatiskolák, kereskedők – azaz az öko divat professzionális szakemberei, akik a témával foglalkoznak vagy szeretnének ebbe az irányba haladni, valamint a fenntarthatóság iránt érdeklődők voltak.